6 Pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego

6 Pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego

1. Fototapeta

fototapeta w pokoju
fototapeta w pokoju

Fototapeta jest chyba najchętniej wybieranym sposobem na atrakcyjne wykończenie ściany w pokoju dziecka. Nie ma nic bardziej cieszącego zarówno maluchy, jak i starsze dzieci, niż ulubieni bohaterowie kreskówek, komiksów lub filmów, ukochane zwierzęta czy baśniowe scenki pełne elfów wróżek i księżniczek.

Taka okleina ścienna z nadrukiem (na podkładzie papierowym lub winylowym) nie tylko ozdobi, ale pozwoli retuszować ewentualne mankamenty ścian. By łatwo było doczyścić taką tapetę z plam czy śladów po kredkach lub długopisie, warto wybrać taką, która pokryta jest laminatem.  

2. Naklejki na meble dziecięce

Naklejki na meble dziecięce ożywią jednokolorowe, nieco nudne meble, warto dodać im w ten sposób indywidualnego charakteru. Mogą być to kwiaty, samochody, bohaterowie kreskówek, litery czy cyfry. Najlepiej ozdabiać meble wraz z dzieckiem, pozwalając mu na kreatywność w tym zakresie. Prócz mebli, naklejkami można ozdabiać drzwi, biurko czy komodę a nawet ścianę. 

3. Szafa –  tablica

Jeśli nie zdecydujemy się na pokrycie farbą tablicową całej ściany, wystarczy pomalować nią część szafy (na przykład drzwi), tak powstanie szafatablica gdzie beztrosko dzieci będą mogły  wyrazić swoją kreatywność. Może posłużyć ona również jako pomoc przy odrabianiu lekcji. Dziecko chętniej będzie wykonywało na niej np. zadania matematyczne, a potem przepisywało je do zeszytu.    

4. Lamperia – listwy oświetleniowe

naklejki
naklejki

Nie chodzi bynajmniej o staromodną lamperię pomalowaną farbą olejną ale listwy oświetleniowe, które ją tworzą. To bardzo prosty zabieg, potrafiący znacznie podwyższyć estetykę pomieszczenia. Wystarczy montaż listew na wysokości lamperii i uzupełnienie reszty ściany tapetą pod lub nad nimi.

5. Ławka ze schowkiem

W niedużym pokoju dziecięcym idealnie sprawdzają się meble typu dwa w jednym. Ławka ze schowkiem, która jednocześnie pełnić będzie rolę mebla i  zabawki . Możemy z łatwością stworzyć ją samodzielnie, wykorzystując drewnianą skrzynię, malując ją na dowolny, ulubiony przez dziecko kolor oraz przykręcając kółeczka, by była mobilna. Dodając siedzisko lub poduszki, stworzymy dziecku kącik zarówno do zabawy, jak i odpoczynku.

6. Namiot – idealna dziecięca kryjówka

 

 Namiot - idealna dziecięca kryjówka
Namiot – idealna dziecięca kryjówka

Dzieci kochają wszelkie zakamarki i miejsca, w których mogą się schować oraz zorganizować swój mały, prywatny świat. Idealną przestrzenią ku temu będzie namiot- idealna dziecięca kryjówka, ustawiony w dziecięcym pokoju. W środku możemy wyścielić go dodatkowym dywanikiem i dodać poduszki, a dzieci chętnie będą organizować tam zabawy, czytać książki czy odpoczywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *