Jak stworzyć pokój do pracy?

Jak stworzyć pokój do pracy?

Jak stworzyć pokój do pracy?

Jak stworzyć pokój do pracy - biuro
Jak stworzyć pokój do pracy – biuro

Aby stworzyć idealny, dopasowany do naszych potrzeb pokój do pracy, najpierw warto jednoznacznie określić wszystkie jego funkcjonalności a później zadać pytanie : Jak stworzyć pokój do pracy? Trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe funkcjonalności takiego pokoju jak biblioteczka czy pokój komputerowy do gier.

Jeśli pracujemy zawodowo w zaciszu naszego domu i nie spotykamy się w tym miejscu fizycznie z klientami, możemy idealnie dopasować naszą przestrzeń do indywidualnych potrzeb i preferencji. Z kolei, kiedy klienci będą odwiedzać nas w domowym biurze, należy tak zorganizować przestrzeń, by mogli komfortowo z nami porozmawiać. Niezbędna będzie sofa i stolik. Najlepiej wybrać wówczas także pomieszczenie, które znajduje się najbliżej drzwi wejściowych. Klienci będą mogli poczuć się swobodnie i nie zakłócać spokoju innym domownikom.  

Jeśli nasza praca wymaga całkowitej ciszy i spokoju, powinniśmy urządzić nasz pokój do pracy z dala od pokoju dziecinnego lub wygłuszyć ściany specjalnymi panelami, które mogą stać się jednocześnie oryginalną dekoracją wnętrza.

Meble do biura domowego – listwy styropianowe

Wielkość biurka należy dostosować do charakteru naszej pracy i wymiarów pomieszczenia. Przestrzeń robocza powinna być usytuowana przy oknie, tak, byśmy mieli jak najlepszy dostęp do naturalnego źródła światła. Przy małym metrażu biurko ustawiamy pod ścianą, przy większym możemy ustawić je na środku pokoju. Listwy styropianowe na ścianę idealnie oddzielą powierzchnię biurową od kącika do czytania.

Kolejnym nieodzownym meblem w gabinecie jest krzesło biurowe. Siedząc na nim codziennie wiele godzin musimy czuć komfort, unikając tym samym deformacji kręgosłupa. Krzesło lub fotel biurowy powinny być dostosowane do kształtu ciała (ergonomiczne).

Dodatkowym meblem w pokoju do pracy może być wygodny fotel relaksacyjny z podnóżkiem i funkcją masażu bądź szezlong. Przyda się w czasie przerw od pracy lub gdy chcemy się zrelaksować na przykład czytając książkę.  

Jaki wybrać styl?

Kolorystyka pokoju do pracy
Kolorystyka pokoju do pracy

Styl tradycyjny, gdzie panują klasyczne w formie, dostojne drewniane meble wzbudzi szacunek u klientów i pozwoli na skupienie. Styl taki najczęściej wybierają prawnicy lub księgowi. Styl lżejszy, nowoczesny z elementami designerskimi będzie z kolei odpowiedni dla pracujących w branży reklamowej czy dla architektów.  

Kolorystyka pokoju do pracy – sztukateria

Tutaj odpowiednimi kolorami będą neutralne beże, szarości czy biel, które pomogą w skupieniu. Jeśli chodzi o dodatki – warto postawić na kojące błękity lub zielenie. Odpowiednia będzie także fototapeta z motywem morza lub lasu, na którą kierować będziemy w chwilach przerwy zmęczony wzrok oraz dekoracje – sztukateria.

W takim pomieszczeniu zdecydowanie odpadają ostre, zdecydowane barwy jak czerwień czy pomarańcz. Mogą nas rozpraszać i wywoływać rozdrażnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *